Meteoroloji’den yeni uyarı. Gün gün açıklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, ülkemizin birçok bölgesinde yağışlar görülecek. Özellikle Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Yalova, İzmir, Manisa, Antalya, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar öngörülüyor.

Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı yaşanabilir. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Muğla’nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceği belirtiliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, hortum oluşma riski, ulaşımda aksamalar ve ani kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması önemlidir.

Hava sıcaklıklarında belirgin bir değişiklik beklenmezken, genellikle mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor. Ancak, Doğu Anadolu’nun doğusunda mevsim normallerinin altında sıcaklıklar yaşanabilir.

Rüzgarın genellikle güney, Karadeniz’de ise kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Vatandaşlarımızın hava durumu uyarılarına dikkatle yaklaşarak gerekli tedbirleri almaları önemle rica olunur.

CUMA

CUMARTESİ

PAZAR

PAZARTESİ

SALI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x