Taylor Swift’in yeni albümü rekor üstüne rekor kırıyor

2023 yılında “Yılın Kişisi” seçilen ve üst üste kırdığı rekorlarla adından söz ettiren Taylor Swift’in yeni albümü The Tortured Poets Department müzikseverlerle buluştu.

Spotify, albümün bir haftada 1 milyar dinlenmeye ulaştığını duyurdu. “The Tortured Poets Department”, platformda bu rekoru elde eden ilk albüm oldu. Albüm çıkalı henüz 7 gün bile olmadı.

Öte yandan, albüm birçok farklı platformda rekor kırdı.

Albüm, Spotify’da bir günde 300 milyon dinlenmeye ulaştı. Albüm, bu dinlenme rakamına ulaşan ilk albüm olarak tarihe geçti. Albümün ilk şarkısı “Fortnight” ise tüm zamanların bir günde en çok dinlenen şarkısı oldu. Bu rekor daha önce Adele’in “Easy On Me” (2021) şarkısına aitti.

Apple Music ise “Albüm, yayımlandığı ilk günde en çok dinlenen pop albümü rekorunu kırdı” açıklamasında bulundu. Albüm, Amazon Music platformunda ise 3 günde dünyanın en çok dinlenen albümü olmayı başardığını açıkladı.

Müzik kariyeri boyunca pek çok rekora imza atan ve aldığı ödüllerle tarihe geçen Swift’in albümü, bir günde 1,6 milyon kopya sattı. Öte yandan şarkıcı, 2023 yılında, Spotify’ın en çok dinlenen sanatçısı ünvanını elde etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x